Bilance Java školení 2013

publikováno: 25.12.2013

Letos opět budu pokračovat v tradici bilancování a toho, co nás čeká a nemine ... :-) Btw bilance roku 2012 je zde.

Nejprve co se mi podvedlo z mých předsevzetí:

• Vylepšení pokročilých školení Spring ... to se mi povedlo, je jich nyní celá kupa :-)
  • Pokročilejší školení na Liferay ... tak napůl, místo toho vyzjistím co přesně zákazníci potřebují a podle toho jim školení připravím.
  • Vylepšení školení webových služeb ... hotovo :-)
  • Další free videíčka na webu javavids ... tady mám restík, letos na to nebylo moc času. :-( ... ale alespoň jsem vylepšil vzhled.

Co se tento rok povedlo:

• Před rokem jsem zavedl tyto novinky a osvědčily se, stále v nich pokračuji :-)
  • Projektíky z některých školení dávám s open source licencí volně k dispozici na svůj GitHub účet: https://github.com/jirkapinkas?tab=repositories
  • Přidal jsem kupu nových kurzů, zejména pokročilejší Spring a Hibernate kurzy (a také JQuery a Vaadin).
  • Kurzů je už tolik, že jsem musel změnit zobrazování jejich celkového seznamu.
  • Spolu s Mobilesoft jsem začal nabízet školení Android.
  • U školení, u kterých pravidelně nevypisuji termíny, jsem začal nabízet "otevřený termín" (pokud se pár lidí přihlásí, tak se termín školení vypíše a uskuteční).
  • Chtě-nechtě jsem byl nucen změnit školící prostory. Snad se mi už podařilo vychytat všechny dětské bolesti nových prostor a budou ještě lepší než předcházející.
  • Na téměř všech školeních jsem začal používat Twitter Bootstrap.
  • Všechny školení jsem vylepšil, v roce 2013 jsem ve školících materiálech udělal více změn než kdykoli předtím.

Na co bych se chtěl zaměřit v roce 2014:

• Vylepšování a aktualizace školení, to je nikdy nekončící proces :-)
  • Zakomponování novinek ze Spring 4 do stávajících školení.
  • Potvrdit si své znalosti získáním několika dalších certifikátů, naposledy jsem si na to našel čas před dvěma lety, kdy jsem získal certifikát Spring Certified Professional.
  • Udělat recenzi knih o Javě v češtině.