!!! Od 1.6.2022 jsem zaměstnán na HPP. Kde? To tady nemůžu napsat (kvůli Compliance). Ale na mém Linkedin účtu (nick: Jirka Pinkas) to určitě najdete. 😁 V současnosti mám volných 10 dní, které mohu alokovat na školení 😊

Java hosting zdarma

publikováno: 26.9.2013

Hledáte free Java hosting? Zkuste PaaS (Platform as a Service), což je jedna z kategorií služeb cloud computingu. Některé platformy jsou v základu úplně zdarma, což pro celou řadu menších aplikací bohatě stačí. A když má aplikace provoz a začně vydělávat peníze, tak si jenom připlatíte za vyšší výkon a lepší služby.

Při průzkumu trhu jsem zatím narazil na tyto platformy, které pro Java aplikace nabízejí hosting zdarma:

​Další hostingy, které většinou nejsou zdarma:

  • Heroku - základ zdarma jenom na vývoj a testování (free aplikace může běžet pouze 18 hodin za den, 6 hodin je povinný výpadek), není zde vendor lock-in. Aplikace běží na Tomcatu. Je také k dispozici zdarma PostgreSQL databáze (která je ale ve zdarma podobě hodně limitovaná velikostí) a několik dalších aplikací aplikací / serverů. Zdarma používání vlastní domény. Detailní srovnání Heroku a OpenShift
  • CloudBees - opět velice podobné Heroku a OpenShift.
  • VMWare Cloud Foundry - vypadá moc hezky a není zde vendor lock-in, V roce 2013 bylo zpoplatněno
  • Google App Engine - nejznámější průkopník PaaS pro Javu. Být první někdy není nejlepší, protože se to napoprvé Googlu moc nepovedlo. Spousta knihoven nefunguje kvůli omezené sadě podporovaných Java tříd, je nejvíc exotický a rozhodně není jednoduché přejít z / na Google App Engine, tudíž vendor lock-in je dost velký.
  • Jelastic - zdarma je trial na 14 dní, pak stojí od 24 EUR / měsíc.
  • EATJ - zdarma trial na 30 dní, pak od cca. 10$ / měsíc. Aplikace běží na Tomcatu. EATJ je zajímavý tím, že už běží 9 let, čili mají stabilní byznys. Díky Stando za tip!
  • Jestli víte ještě o něčem dalším, tak mi napište.

Až budu mít důkladný průzkum těchto platforem za sebou, tak se podělím o další poznatky.

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

25.12.2023: testcontainers pro lokální vývoj

25.12.2023: Kubernetes & Prometheus Documentary

9.8.2023: Rancher Desktop 2023