Maven antrun plugin

publikováno: 12.6.2013

Jestli potřebujete pomocí Mavenu spustit externí aplikaci nebo provést něco pomocí ANTu, pak k tomu použijete maven-antrun-plugin.

Pro spuštění externí aplikace (v mém případě start.bat), která je v domovském adresáři projektu je nutné do pom.xml do tagu <plugins> přidat tento plugin:

<plugin>
        </execution>
    </executions>
</plugin>

Pokud uvedete v tagu <exec> atribut spawn="true", pak Maven nečeká na její dokončení (vhodné pro spuštění nějakého podpůrného serveru jako je například testovací databáze).

Pro spuštění zavolejte:

mvn antrun:run