!!! Od 1.6.2022 jsem zaměstnán na HPP. Kde? To tady nemůžu napsat (kvůli Compliance). Ale na mém Linkedin účtu (nick: Jirka Pinkas) to určitě najdete. 😁 V současnosti mám volných 10 dní, které mohu alokovat na školení 😊

Nejpoužívanější code quality review nástroje v Javě

publikováno: 28.3.2013

Jaké nástroje se používají pro hlídání kvality kódu? Mimochodem - jestli doposud něco takového nepoužíváte, pak určitě začněte, doporučuji zejména FindBugs, to je nástroj, který je nejméně "otravný" a najde nejzávažnější chyby ve vašem kódu.

Zde je seznam všech nejpoužívanějších nástrojů:

  • FindBugs: nejpoužívanější, analyzuje zdrojový kód a odhaluje chyby jako např. neuzavření připojení do souboru apod.
  • PMD: podobný jako FindBugs, nachází stejné i jiné chyby v kódu jako FindBugs. Najde například nepoužívané proměnné, prázdné catch bloky apod.
  • CheckStyle: vhodný nástroj při práci v týmu, aby všichni dodržovali stejné standardy tvorby kódu. Out-of-the-box moc užitečný není, vyžaduje před použitím "vytunění", ale pak se tato počáteční práce několikanásobně vyplatí.
  • Sonar: nástroj, který umožňuje efektivně kombinovat výše uvedené projekty (a víc).

Všechny nástroje naleznete v Eclipse Marketplace a také jako Maven pluginy.

A samozřejmě jsou open source.

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

25.12.2023: testcontainers pro lokální vývoj

25.12.2023: Kubernetes & Prometheus Documentary

9.8.2023: Rancher Desktop 2023