Kontaktní osoba:
Ing. Jiří Pinkas
Mobil: +420 774 912 047
info

Informace: Apache Maven

literatura školení

Apache Maven logo Apache Maven je nástroj pro správu, řízení a automatizaci buildů aplikací. Slouží ke stejnému účelu jako Apache Ant, ale tyto dva nástroje jsou postaveny na úplně jiných principech.

Základním principem fungování Mavenu je popsání projektu pomocí Project Object Model (fyzicky se jedná o XML soubor), který popisuje softwarový projekt nejen z pohledu jeho zdrojového kódu, ale včetně závislostí na externích knihovnách, popisu procesu buildování a různých funkcí s tím spojených (jako je například spouštění testů).

Maven je postaven na modulární architektuře a funguje na principu volání jednotlivých pluginů, přičemž samotný Maven pouze obstarává dodání a spuštění nadefinovaných pluginů. Maven nemá žádné vlastní grafické uživatelské rozhraní a běží pouze v přikazovací řádce, ale je plně podporován v posledních verzích populárních integrovaných vývojových prostředí jako je Eclipse, NetBeans a IntelliJ Idea.

Výhody použití Mavenu ve zkratce:

  1. Nemusíte stahovat knihovny z internetu ručně a propojovat je s Vaším projektem, stačí přidat do pom.xml kousek kódu a automaticky se stáhne a propojí s projektem požadovaná knihovna, Javadoc i zdrojové kódy.
  2. Pomocí řady pluginů si zjednodušíte práci při buildování Vaší aplikace, nemusíte znovu vymýšlet kolo, když už ho jednou někdo vymyslel.
  3. Maven definuje best practices struktury projektu. Jakmile si na tuto strukturu zvyknete (déle než pět minut to trvat nebude), budete se lépe orientovat v každém projektu postaveném na Mavenu.
  4. Prototypování aplikací a zkoušení nových technologií je díky Maven Archetypes mnohem snazší.
  5. a další ...


comments powered by Disqus


Reference

GMC Software Technology s.r.o.

" Školení poskytlo dobrý základ pro začátek práce s Mavenem. Velmi dobrý byl přehled a zasazení Mavenu do širšího kontextu. Navíc je Jiří velmi vstřícný a snaží se vyhovět individuálním potřebám každého " podrobnosti ...

Jan

GMC Software Technology s.r.o.

" Před školením jsem již o dané technologii jisté vědomosti měl, ale Vaše školení mi je utřídilo a dalo jim jiný rozměr. Bylo pro mne nepochybně velkým přínosem. " podrobnosti ...

Tomáš

GMC Software Technology s.r.o.

" Školení nebylo pouze projití prezentace, ale diskuze byla i o vzdálenějších tématech. Příjemně mě to překvapilo. " podrobnosti ...

Miroslav


Novinky

OpenSlava 2017

Konference OpenSlava se bude konat v Bratislavě 5 - 6. října 2017 více ...

Dvoudenní školení Docker

Školení Docker povyrostlo na dvoudenní školení. více ...

Nové datum vydání Java 9: 21.9.2017

Mark Reinhold aktualizoval datum GA (General Availability) Java 9 na 21.9.2017. více ...

Juergen Hoeller v Brně (jeden z autorů Spring frameworku)! 15.3.2017

15.3.2017, 18:00, Brno, Smetanova 19. Nutná rezervace místa! více ...

Bilance Java školení 2016

Co se mi (ne)povedlo v roce 2016 a plány na rok 2017 více ...

Oracle se prý v roce 2017 zaměří na vynucení Java licencí a pokutování zákazníků

Jak nedostat od Oracle pokutu za komerční použití Javy? více ...