Oracle Certified Professional, Java SE 7 Programmer

publikováno: 19.7.2013

Základní Java certifikát má název Oracle Certified Professional, Java SE 7 Programmer (dříve známý také jako SCJP - Sun Certified Java Programmer) a k jeho získání jsou tři kroky:

1. Naučit se na zkoušky:

• Nejprve absolvovat zkoušku Oracle Certified Associate, Java SE 7 Programmer
  • Teprve poté je možné absolvovat Oracle Certified Professional, Java SE 7 Programmer
  • V minulosti Associate nebyl povinný
  • Ke složení zkoušky je k dispozici množství literatury přímo určené pro přípravu na zkoušku - například tato knížka
  • Je vhodné si před vlastní zkouškou udělat mock testy, ale pozor na to, že se obsah této zkoušky v průběhu času měnil! Výsledky mock testů berte s rezervou! Také jsou součástí literatury určené pro přípravu na zkoušku.

2. Objednat se do Pearson VUE certifikačního střediska na složení zkoušek

• Platí se kartou při objednávce zkoušky, v současnosti každá stojí 245$
  • Certifikační střediska jsou v Praze, Brně i Ostravě

3. Absolvování zkoušek:

• Jedná se o test na počítači
  • V testu jsou ABCD otázky
  • Test je v angličtině
  • Pro Associate je nutné odpovědět minimálně na 77% otázek správně (ale je hodně jednoduchý)
  • Pro Professional je nutné odpovědět minimálně na 65% otázek správně (tato zkouška je těžší)

Poté po pár týdnech přijde certifikát.

Co nutné NENÍ:

• Absolvovat oficiální Oracle kurz
  • Kupovat vouchery - to se dělalo dřív

Java Certification Path:

Java Certification Path

Tento obrázek pochází z Wikipedie: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Java_Certification_Path.gif

Předchozí:
Dovolená 2013