Root vs. Servlet context Springu

publikováno: 30.8.2013

Jaký je rozdíl mezi Root a Servlet contextem Springu?

Servlet context má standardně konfigurační soubor /WEB-INF/<název servletu>-servlet.xml. Servlet contextů může být víc:

• Pro práci s koncovým uživatelem
  • Pro práci s webovými službami
  • ...

Všechny ale většinou přistupují ke stejné databázi a celkově používají stejnou servisní a datovou vrstvu. Proto existuje Root context, který má standardně konfigurační soubor /WEB-INF/applicationContext.xml

Servlet context "vidí" na beany, které jsou definované v Root contextu (pokud nemají stejné ID, pak je ignoruje - podle pravidla "bližší košile než kabát"). :)

POZOR! Když používáte anotace, pak si dávejte pozor, jaké beany vytváříte v Servletovém a Root contextu!!!

Root vs Servlet context

Předchozí: