Top Java Blogs ... rok poté

publikováno: 6.4.2015

Je tomu již rok, co vznikla moje veřejná RSS čtečka: http://www.topjavablogs.com

Impuls pro vytvoření tohoto webu byl dvojí:

• Google vypnul Google Reader, který jsem používal jako svoji privátní RSS čtečku.
  • Účastníci školení se mě ptali kde beru přehled co se děje v Java světě.

První verze webu byla velice jednoduchá, pro návštěvníka to prakticky byla jedna stránka, kde se zobrazovaly zprávy z cca. 30 blogů (tento počet jsem během roku navýšil na více než 130 blogů). Z viditelných změn postupně přibylo:

• Top stránky, kde jsou články, které lidi nejčastěji čtou.
  • Seznam blogů s vyhledáváním
  • Detail blogu
  • Obrázky!!! :-)
  • Like / dislike tlačítka
  • Kategorie - Beginners, Advanced, Agile & Testing

Z toho co moc vidět není je kupa optimalizace, aby při vzrůstající návštěvnosti, počtu záznamů v databázi a nových funkčnostech byl web minimálně stejně rychlý jako na začátku.

Mimochodem, počet návštěvníků se oproti skromným začátkům, kdy tento web navštívilo 600 návštěvníků za měsíc, zvýšil na 2400 za měsíc (4x nárůst). Další zajímavá statistika je, že se 60% lidí vrací zpět. A 25% návštěv je z ČR (polovinu z toho počtu tvořím já ... přece jenom je ten web zejména pro mě samotného), 10% USA a pouhých 10% tvoří Indie.

Mimochodem: Vzhledem k tomu, že také hodně pracuji s databázemi, tak jsem vytvořil web http://www.topsqlblogs.com kde sbírám zprávy ze světa MySQL, PostgreSQL a Oracle.

Co bude za rok? Těžko říct, protože mám spoustu nápadů a málo času. :-) Pokud Vás nějaké užitečné vylepšení napadne, tak to napište buď do diskuze, nebo mi pošlete mail, tweet, nebo něco takového :-) Mimochodem: Od účastníků školení už pár nápadů vzešlo, například přidání obrázku k blogu.

Předchozí:
Nový server na Wedosu