Bilance Java školení 2012

publikováno: 2.1.2013

Letos opět budu pokračovat v tradici bilancování uplynulého roku. Co se změnilo a co se měnit bude ...

• Nová školení - Kurz Liferay, Kurz Maven, Kurz Eclipse, přičemž všechna nová školení vznikla na základě poptávky mých stálých zákazníků, za což bych jim rád poděkoval.
  • Osnova kurzu JPA byla posunuta více k Hibernate.
  • Některé kurzy se nově školí pouze in-haus (firemní školení), protože nechci vypisovat termíny o kterých vím, že se stejně nejspíš neuskuteční. Drtivá většina vypsaných školení v roce 2012 se uskutečnila a chci v tomto trendu pokračovat i v dalším roce.
  • Přidal jsem spoustu zdarma materiálů na web JavaVids a můj YouTube kanál, je to sice jenom v angličtině, ale většině lidí to nevadí a díky nevtíravé reklamě si tento web vydělá na svůj provoz.
  • Celkem úspěšně (kromě pár komplikací ve firmách, kde mají složitější byrokratické kolečko) proběhla technická změna, během níž byly změněny fakturační údaje ze Seico s.r.o. na moji původní živnost. Díky tomu nebylo nutné zvyšovat ceny školení, přestože náklady se zvýšily.
  • Překopal jsem dotazník ze školení, v minulosti byl moc složitý, velký a byrokratický. Uvědomil jsem si, že nejsem velká zkostnatělá školící společnost, tak bych se také podle toho měl chovat. Nyní je zaměřen na získání doporučení od účastníků kurzů. Byl jsem mile překvapen reakcemi na mé školení. Děkuji.
  • Na všech školeních kromě úvodního kurzu Java programování jsem postupně zavedl Maven. Občas mi to někdo má za zlé, ale drtivá většina lidí je s tím spokojena a reálné projekty v Javě se v současnosti bez podpory Mavenu skoro netvoří.
  • A nakonec jsem vytvořil tyto novinky :)

Co plánuji do roku 2013:

• Změny ve školení "Spring pro pokročilé", je to v současnosti takový mišmaš, kde je všechno možné co se nevejde do kurzu "Spring 3".
  • Pokročilejší školení na Liferay.
  • Změny ve školení webových služeb se zaměřením na pokročilejší témata.
  • Další free videíčka na webu JavaVids.