!!! Od 1.6.2022 jsem zaměstnán na HPP. Kde? To tady nemůžu napsat (kvůli Compliance). Ale na mém Linkedin účtu (nick: Jirka Pinkas) to určitě najdete. 😁 V současnosti mám volných 10 dní, které mohu alokovat na školení 😊

Chyba při upgrade na Spring Boot 2.5 / 2.4.6

publikováno: 8.6.2021

Dnes jsem na serveru upgradoval na Spring Boot 2.5 a narazil jsem přitom na tuto chybu:

No subdirectories found for mandatory directory location 'file:./config/*/' is thrown when config dir exists

Proč? V adresáři kde spouštím Java aplikaci mám adresář "config", ve kterém mám application.properties soubor. No a ve Spring Boot 2.5 (a 2.4.6) je chybička, že tento adresář musí mít nějaký podadresář:

Ve Spring Boot 2.5.1 by to mělo být vyřešené, zatím jeden z workaroundů je v config adresáři vytvořit nějaký podadresář.

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

25.12.2023: testcontainers pro lokální vývoj

25.12.2023: Kubernetes & Prometheus Documentary

9.8.2023: Rancher Desktop 2023