!!! Od 1.6.2022 jsem zaměstnán na HPP. Kde? To tady nemůžu napsat (kvůli Compliance). Ale na mém Linkedin účtu (nick: Jirka Pinkas) to určitě najdete. 😁 V současnosti mám volných 10 dní, které mohu alokovat na školení 😊

Docker Desktop alternativy

publikováno: 5.3.2022

Protože je Docker Desktop pro některé firmy nyní placený, tak řada lidí hledá alternativy. Zde je pěkný přehled toho, co umí Docker Desktop, Rancher Desktop, podman a další:

Nejlépe vychází Rancher Desktop se kterým jsem si chvíli hrál (i když pro některé typy použití bohužel není: konkrétně neumí komunikaci přes docker socket, což některé nástroje využívají).

Já osobně jsem nakonec zatím zůstal u Docker Desktop, pro mé usecases je zdarma, ale je dobré vědět o alternativách, se kterými se určitě dřív nebo později někdo setká.

Následující:
JetBrains & Ukrajina
Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

25.12.2023: testcontainers pro lokální vývoj

25.12.2023: Kubernetes & Prometheus Documentary

9.8.2023: Rancher Desktop 2023