!!! Od 1.6.2022 jsem zaměstnán na HPP. Kde? To tady nemůžu napsat (kvůli Compliance). Ale na mém Linkedin účtu (nick: Jirka Pinkas) to určitě najdete. 😁 V současnosti mám volných 10 dní, které mohu alokovat na školení 😊

Docker Desktop & High CPU usage

publikováno: 16.4.2022

Posledních pár týdnů mi Docker Desktop (verze 4.7) z ničeho nic žere 100% CPU a v důsledku toho větráček jede jak o život. Teď koukám, že nejsem jediný (a netýká se to pouze Windows, ale i Macu):

Řešení je naprosto neintuitivní: V nastavení Docker Desktop odkliknout "Show weekly tips" a "Open Docker Dashboard at startup" a restart Dockeru. A najednou můj počítač nezní jako když vzlétá bombardér B-2 :-)

¯\_(ツ)_/¯

 

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

25.12.2023: testcontainers pro lokální vývoj

25.12.2023: Kubernetes & Prometheus Documentary

9.8.2023: Rancher Desktop 2023