docker-entrypoint-initdb.d

publikováno: 20.12.2021

U postgresql Docker image když namapujete nějaký sql soubor dovnitř adresáře /docker-entrypoint-initdb.d, tak se při startu kontejneru spustí (pomocí psql):

Těch souborů může být i víc, jejich pořadí je definováno podle jejich názvu abecedně.

Aktuální schéma ve kterém se tyto soubory spouští je definováno proměnnou POSTGRES_DB. Pokud to chcete změnit, pak je zapotřebí uvnitř příslušného souboru napsat:

\c nazev_databaze

Obyčejně tedy docker-compose.yml vypadá takto:

services:
  postgres: