!!! Od 1.6.2022 jsem zaměstnán na HPP. Kde? To tady nemůžu napsat (kvůli Compliance). Ale na mém Linkedin účtu to určitě najdete. Do konce roku 2022 mám ještě volných 5 dnů, které mohu alokovat na školení. Pokud máte zájem o firemní školení, tak se mi určitě ozvěte. Dále v brzké době vypíšu pár veřejných školení na rok 2023 (asi to bude Kafka, event-driven microservices, a Spring Native). Také jsem upravil nabídku školení tak, abych jich pár mohl uskutečnit i když mám full-time job. !!!

docker-entrypoint-initdb.d

publikováno: 20.12.2021

U postgresql Docker image když namapujete nějaký sql soubor dovnitř adresáře /docker-entrypoint-initdb.d, tak se při startu kontejneru spustí (pomocí psql):

Těch souborů může být i víc, jejich pořadí je definováno podle jejich názvu abecedně.

Aktuální schéma ve kterém se tyto soubory spouští je definováno proměnnou POSTGRES_DB. Pokud to chcete změnit, pak je zapotřebí uvnitř příslušného souboru napsat:

\c nazev_databaze

Obyčejně tedy docker-compose.yml vypadá takto:

services:
 postgres:
  image: postgres
  ports:
   - "5432:5432"
  environment:
   - POSTGRES_USER=postgres
   - POSTGRES_PASSWORD=postgres
   - POSTGRES_DB=nazev_databaze
  volumes:
   - ./init.sql:/docker-entrypoint-initdb.d/init.sql

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

5.9.2022: How the Internet Happened

25.8.2022: Inflace a jiné nepříjemnosti

23.8.2022: Back In Business (částečně)
Konečně mám od Compliance Korporátu schválené, že mohu provádět svoje školení.