Docker + Nginx + Let's encrypt

publikováno: 8.5.2020

Právě jsem překopal webový server, kde jsem doteď používal Apache httpd (bez Dockeru) s konfigurací, jejíž základ jsem napsal před cca. deseti lety a s drobnými úpravami (+ https, + lets encrypt, + http 2, + security headers atd.) přečkala do dnes. Nyní už server neběží na Apache httpd, ale na Nginx a navíc v Dockeru (a Let's encrypt nově také běží v Dockeru). Tím jsem završil postupný přechod k Dockeru, na kterém mi nyní na serveru běží úplně vše :-) Při přechodu jsem vycházel z tohoto návodu:

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

24.9.2021: Java 17

15.9.2021: PS5 (Playstation 5) rychlé dodání
Jestli chcete PS5 ...

15.9.2021: LTS verze Javy budou nově každé dva roky
Oracle se s vydáním Java 17 rozjel ... další LTS verze by měla být za dva roky, nikoli za tři jak to bylo mezi Java 11 až 17.