!!! Od 1.6.2022 jsem zaměstnán na HPP. Kde? To tady nemůžu napsat (kvůli Compliance). Ale na mém Linkedin účtu (nick: Jirka Pinkas) to určitě najdete. 😁 V současnosti mám volných 10 dní, které mohu alokovat na školení 😊

Flexibilní architektura webových aplikací

publikováno: 24.12.2013

Architektura Java školení

Na Java školení používám architekturu, kdy front-end je napsán v PHP (převážně z historických důvodů) a veškerá dynamická data jsou získávána z back-end systémů, která je zpřístupňují pomocí REST (a historicky i SOAP) webových služeb.

Nyní jsem se dozvěděl, že ve skutečnosti používám moderní architekturu návrhu webových aplikací a že tato architektura je daleko masivněji používaná, používá ji například Amazon, Netflix a další. 

Tato architektura je vysoce flexibilní a umožňuje, aby různé podsystémy byly naprogramovány různým způsobem pomocí různých technologií a minimalizuje se dopad změn v jednom podsystému na celý systém (web Java školení). Díky tomu je možné rychle provádět změny v podsystémech.

 

Na téma proč takovou architekturu dělat, jaké jsou její výhody, nevýhody a způsoby implementace je velice hezky zpracované toto video:

 

 

Edit 24.12.2013: Na blogu Heroku vyšel také krásný článek na toto téma: https://blog.heroku.com/archives/2013/12/3/end_monolithic_app

Předchozí:
GIT vs. Mercurial
Následující:
JPA 2.1 & Hibernate
Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

31.8.2024: AI & Copilot

25.12.2023: testcontainers pro lokální vývoj

25.12.2023: Kubernetes & Prometheus Documentary