!!! Od 1.6.2022 nastupuji do Komerční banky tvořit novou digitální banku. Školení se nechci úplně vzdávat, v současnosti přemýšlím nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit. Pokud by mi někdo se školeními chtěl pomoci, tak se mi ozvěte. Na JavaDays opět budu, to si nenechám ujít :-) Teď budu mít v KB hodně práce než si všechno sedne, ale jakmile to nastane, tak hned budu přemýšlet nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit, protože je hromada lidí, které bych opět strašně moc rád viděl a považuji je za přátele. Časem (nejspíš v příštích pár měsících) vytvořím nový blog na separátní doméně a novinky Java a SQL školení dále rozšiřovat nebudu. Pokud se něco změní, tak to dám včas vědět zde na webu a na blogu. !!!

Good bye docker-compose, hello "docker compose"

publikováno: 10.12.2021

Nějakou dobu mi unikala informace, že původní "docker-compose" příkaz je postupně nahrazován novým "docker compose" příkazem (možná kvůli tomu, že v Linuxu out-of-the-box není nainstalovaný). Každopádně se jedná o kompletní rewrite původního "docker-compose" příkazu, který byl napsán v Pythonu a nový "docker compose" je napsán v Golang. Jedná se o merge docker-compose v2 a v3 bez Docker Swarm (mimochodem v docker-compose.yml souborech se nově s tímto příkazem neuvádí "version") a je tam několik nových užitečných příkazů jako "docker compose ls" a "docker compose ps", profily a další.

Jo a trochu nelogicky se to jmenuje "docker compose v2" (ta v2 nemá nic společného s verzí v docker-compose.yml) ¯\_(ツ)_/¯ 

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

6.6.2022: JFR (Java Flight Recorder) & Java 17

16.4.2022: Docker Desktop & High CPU usage

5.4.2022: Spring4Shell 0-day vulnerability