!!! Od 1.6.2022 nastupuji do Komerční banky tvořit novou digitální banku. Školení se nechci úplně vzdávat, v současnosti přemýšlím nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit. Pokud by mi někdo se školeními chtěl pomoci, tak se mi ozvěte. Na JavaDays opět budu, to si nenechám ujít :-) Teď budu mít v KB hodně práce než si všechno sedne, ale jakmile to nastane, tak hned budu přemýšlet nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit, protože je hromada lidí, které bych opět strašně moc rád viděl a považuji je za přátele. Časem (nejspíš v příštích pár měsících) vytvořím nový blog na separátní doméně a novinky Java a SQL školení dále rozšiřovat nebudu. Pokud se něco změní, tak to dám včas vědět zde na webu a na blogu. !!!

Goodbye Jackson Afterburner, hello Jackson Blackbird

publikováno: 3.12.2020

Jackson Blackbird je nástupce Jackson Afterburner, který dřív nebo později přestane fungovat a v současnosti hází tento warning do konzole:

WARNING: An illegal reflective access operation has occurred
WARNING: Illegal reflective access by com.fasterxml.jackson.module.afterburner.util.MyClassLoader (file:/C:/Users/jirka/.m2/repository/com/fasterxml/jackson/module/jackson-module-afterburner/2.11.1/jackson-module-afterburner-2.11.1.jar) to method java.lang.ClassLoader.findLoadedClass(java.lang.String)
WARNING: Please consider reporting this to the maintainers of com.fasterxml.jackson.module.afterburner.util.MyClassLoader
WARNING: Use --illegal-access=warn to enable warnings of further illegal reflective access operations
WARNING: All illegal access operations will be denied in a future release

 

V době psaní této zprávy (3.12.2020) je v Maven Central verze 2.12.0 a bohužel zatím není ve Spring BOMu (doufám, že se to časem změní, protože Jackson Afterburner tam je).

Poznámka pro ty z vás, co by neznali Jackson Afterburner / Blackbird: Jedná se o nejjednodušší způsob jak zrychlit serializaci a deserializaci JSONů (a tím pádem i výkon aplikace). Další tipy jsou zde:

Následující:
Hibernate Reactive
Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

16.4.2022: Docker Desktop & High CPU usage

5.4.2022: Spring4Shell 0-day vulnerability

30.3.2022: Online důchodová kalkulačka
Do důchodu daleko, ale je dobré vědět co nás bude čekat a mít v dokumentech pořádek.