!!! Od 1.6.2022 jsem zaměstnán na HPP. Kde? To tady nemůžu napsat (kvůli Compliance). Ale na mém Linkedin účtu to určitě najdete. Do konce roku 2022 mám ještě volných 5 dnů, které mohu alokovat na školení. Pokud máte zájem o firemní školení, tak se mi určitě ozvěte. Dále v brzké době vypíšu pár veřejných školení na rok 2023 (asi to bude Kafka, event-driven microservices, a Spring Native). Také jsem upravil nabídku školení tak, abych jich pár mohl uskutečnit i když mám full-time job. !!!

Java Version Almanac

publikováno: 30.8.2020

Dnes jsem objevil naprosto úžasnou stránku:

Je zde možné udělat porovnání API mezi jednotlivými Java verzemi ... například když ještě někdo používá Java 8 a chce přejít na Java 11, tak se může lehce podívat co je nového z hlediska API. A až vyjde Java 17 (už za rok!), tak si udělám čas na to, abych se pořádně podíval na všechny změny.

Jenom by bylo ještě lepší, kdyby tam bylo filtrování ve stylu, že mě nezajímají věci z java.awt, tak aby se to ani nezobrazovalo. Ale i takhle to je velice užitečný nástroj.

 

Mimochodem: Jestli ještě používáte knihovny z Apache Commons (jako Lang, IO apod.) a používáte novější verzi Javy, tak je obrovská šance, že už tyto staré knihovny používat nemusíte, protože v novější Javě je řada věcí co tyto knihovny řešily již konečně integrovaná. :-)

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

5.9.2022: How the Internet Happened

25.8.2022: Inflace a jiné nepříjemnosti

23.8.2022: Back In Business (částečně)
Konečně mám od Compliance Korporátu schválené, že mohu provádět svoje školení.