Java Version Almanac

publikováno: 30.8.2020

Dnes jsem objevil naprosto úžasnou stránku:

Je zde možné udělat porovnání API mezi jednotlivými Java verzemi ... například když ještě někdo používá Java 8 a chce přejít na Java 11, tak se může lehce podívat co je nového z hlediska API. A až vyjde Java 17 (už za rok!), tak si udělám čas na to, abych se pořádně podíval na všechny změny.

Jenom by bylo ještě lepší, kdyby tam bylo filtrování ve stylu, že mě nezajímají věci z java.awt, tak aby se to ani nezobrazovalo. Ale i takhle to je velice užitečný nástroj.

Mimochodem: Jestli ještě používáte knihovny z Apache Commons (jako Lang, IO apod.) a používáte novější verzi Javy, tak je obrovská šance, že už tyto staré knihovny používat nemusíte, protože v novější Javě je řada věcí co tyto knihovny řešily již konečně integrovaná. :-)