Javadays 2021

publikováno: 13.11.2021

Zde jsou mé přednášky z konference Javadays 2021 (konference byla bohužel opět online, doufám, že příští rok už bude "normální"):

Moje témata:

  • Spring Native: Tohle je IMHO budoucnost Springu a Javy. Spring Native zatím není GA (General Availability), ale už nyní se dá používat na produkci a až bude GA, tak to bude velké.
  • Microbenchmarking (JMH): Tohle je jednohubka, tuhle technologii moc často nepoužijete, ale když ji potřebujete, tak se náramně hodí.

Následující:
Žádná další novinka
Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

13.11.2021: Javadays 2021

1.11.2021: Docker & ARM Mac (M1, architektura ARM64)

1.11.2021: Docker Desktop 4 už není zdarma pro velké společnosti
Zaměstnanci velkých společností (víc než 250 zaměstnanců NEBO víc než 10 mil. dolarů ročního obratu) nyní musí za používání Docker Desktop (Docker na Windows a Mac) platit.