On Project Loom, the Reactive model and coroutines

publikováno: 26.11.2020

V poslední době si hodně hraju s reaktivním programováním (Spring WebFlux) a Kotlin coroutines a stále víc se těším až bude finalizován Project Loom, který slibuje, že nebudeme mít pooly vláken a budeme mít klidně milióny vláken když to budeme potřebovat (a nebudeme muset používat jiný styl programování jako například reaktivní programování). Jsem zvědavý kdy to bude ve finální verzi Javy, do Java 17 se to nejspíš bohužel finalizovat nestíhá :-( 

Jenom bude blbý, že se člověk bude odnaučovat patterny, které platily desítky let a budou se tvořit nové patterny ... už se na to těším :-))) Další blbá věc je, když se v nějakém projektu v současné době začne používat WebFlux ... a za pár let se to bude třeba celé předělávat (nebo pokračovat v technologii, která bude časem obskurní?). Nebo tvůrci WebFlux / coroutines předělají implementaci tak, aby se interně používal Loom místo Event loop patternu (protože věci jako backpressure bude zapotřebí řešit i u Loomu)? Každopádně nás čekají zajímavé časy.

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

24.9.2021: Java 17

15.9.2021: PS5 (Playstation 5) rychlé dodání
Jestli chcete PS5 ...

15.9.2021: LTS verze Javy budou nově každé dva roky
Oracle se s vydáním Java 17 rozjel ... další LTS verze by měla být za dva roky, nikoli za tři jak to bylo mezi Java 11 až 17.