!!! Od 1.6.2022 nastupuji do Komerční banky tvořit novou digitální banku. Školení se nechci úplně vzdávat, v současnosti přemýšlím nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit. Pokud by mi někdo se školeními chtěl pomoci, tak se mi ozvěte. Na JavaDays opět budu, to si nenechám ujít :-) Teď budu mít v KB hodně práce než si všechno sedne, ale jakmile to nastane, tak hned budu přemýšlet nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit, protože je hromada lidí, které bych opět strašně moc rád viděl a považuji je za přátele. Časem (nejspíš v příštích pár měsících) vytvořím nový blog na separátní doméně a novinky Java a SQL školení dále rozšiřovat nebudu. Pokud se něco změní, tak to dám včas vědět zde na webu a na blogu. !!!

On Project Loom, the Reactive model and coroutines

publikováno: 26.11.2020

V poslední době si hodně hraju s reaktivním programováním (Spring WebFlux) a Kotlin coroutines a stále víc se těším až bude finalizován Project Loom, který slibuje, že nebudeme mít pooly vláken a budeme mít klidně milióny vláken když to budeme potřebovat (a nebudeme muset používat jiný styl programování jako například reaktivní programování). Jsem zvědavý kdy to bude ve finální verzi Javy, do Java 17 se to nejspíš bohužel finalizovat nestíhá :-( 

Jenom bude blbý, že se člověk bude odnaučovat patterny, které platily desítky let a budou se tvořit nové patterny ... už se na to těším :-))) Další blbá věc je, když se v nějakém projektu v současné době začne používat WebFlux ... a za pár let se to bude třeba celé předělávat (nebo pokračovat v technologii, která bude časem obskurní?). Nebo tvůrci WebFlux / coroutines předělají implementaci tak, aby se interně používal Loom místo Event loop patternu (protože věci jako backpressure bude zapotřebí řešit i u Loomu)? Každopádně nás čekají zajímavé časy.

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

16.4.2022: Docker Desktop & High CPU usage

5.4.2022: Spring4Shell 0-day vulnerability

30.3.2022: Online důchodová kalkulačka
Do důchodu daleko, ale je dobré vědět co nás bude čekat a mít v dokumentech pořádek.