Online důchodová kalkulačka

publikováno: 30.3.2022

Do důchodu daleko, ale je dobré vědět co nás bude čekat a mít v dokumentech pořádek. Existuje online důchodová kalkulačka ČSSZ, ve které se dá zjistit orientační výše důchodu a tam jsem také zjistil, že univerzita mé studium do systému ČSSZ nenahlásila a tak mi tam chybělo. To není problém (teda pokud v době kdy půjdu do důchodu ta univerzita bude stále existovat). Každopádně jsem si zašel na studijní, požádal jsem o potvrzení o studiu, pak jsem s tím zašel na ČSSZ, kde jsem jim ho dal a po cca. měsíci se mi v online důchodové kalkulačce ty informace zobrazily a zvýšil se mi očekávaný důchod o 3 000,- Kč.

Zdroje:

Proč to sem píšu? Protože to třeba někomu pomůže, každopádně v mém okolí to řada lidí neznala a neměli to v pořádku. A navíc je dobré vědět kolik bude mít člověk důchod, protože zjistí, že fakt není dobrý nápad se na to spoléhat a je zapotřebí se na důchod zajistit i jinými způsoby.

Drobnosti:

• Započítává se i nedokončené studium
  • Nejjednodušší je dostat potvrzení ze školy a donést ho na ČSSZ. Alternativně stačí diplom + index + na ČSSZ podepsat čestné prohlášení že člověk studoval
  • ČR je digitální stát jako prase :-D
  • Pokud pracujete jenom na živnost, tak pokud jste v posledních letech nevydělávali X milionů ročně, tak předpokládaný důchod bude bída a je zapotřebí se o to víc zajistit vlastním způsobem

Dotazy / poděkování / pozvání na pivo za dobrý tip :-D směřujte na můj twitter: https://twitter.com/jirkapinkas Snad jsem někomu pomohl.