!!! Od 1.6.2022 nastupuji do Komerční banky tvořit novou digitální banku. Školení se nechci úplně vzdávat, v současnosti přemýšlím nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit. Pokud by mi někdo se školeními chtěl pomoci, tak se mi ozvěte. Na JavaDays opět budu, to si nenechám ujít :-) Teď budu mít v KB hodně práce než si všechno sedne, ale jakmile to nastane, tak hned budu přemýšlet nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit, protože je hromada lidí, které bych opět strašně moc rád viděl a považuji je za přátele. Časem (nejspíš v příštích pár měsících) vytvořím nový blog na separátní doméně a novinky Java a SQL školení dále rozšiřovat nebudu. Pokud se něco změní, tak to dám včas vědět zde na webu a na blogu. !!!

Online důchodová kalkulačka

publikováno: 30.3.2022

Do důchodu daleko, ale je dobré vědět co nás bude čekat a mít v dokumentech pořádek. Existuje online důchodová kalkulačka ČSSZ, ve které se dá zjistit orientační výše důchodu a tam jsem také zjistil, že univerzita mé studium do systému ČSSZ nenahlásila a tak mi tam chybělo. To není problém (teda pokud v době kdy půjdu do důchodu ta univerzita bude stále existovat). Každopádně jsem si zašel na studijní, požádal jsem o potvrzení o studiu, pak jsem s tím zašel na ČSSZ, kde jsem jim ho dal a po cca. měsíci se mi v online důchodové kalkulačce ty informace zobrazily a zvýšil se mi očekávaný důchod o 3 000,- Kč.

Zdroje:

Proč to sem píšu? Protože to třeba někomu pomůže, každopádně v mém okolí to řada lidí neznala a neměli to v pořádku. A navíc je dobré vědět kolik bude mít člověk důchod, protože zjistí, že fakt není dobrý nápad se na to spoléhat a je zapotřebí se na důchod zajistit i jinými způsoby.

Drobnosti:

  • Započítává se i nedokončené studium
  • Nejjednodušší je dostat potvrzení ze školy a donést ho na ČSSZ. Alternativně stačí diplom + index + na ČSSZ podepsat čestné prohlášení že člověk studoval
  • ČR je digitální stát jako prase :-D
  • Pokud pracujete jenom na živnost, tak pokud jste v posledních letech nevydělávali X milionů ročně, tak předpokládaný důchod bude bída a je zapotřebí se o to víc zajistit vlastním způsobem

 

Dotazy / poděkování / pozvání na pivo za dobrý tip :-D směřujte na můj twitter: https://twitter.com/jirkapinkas Snad jsem někomu pomohl.

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

16.4.2022: Docker Desktop & High CPU usage

5.4.2022: Spring4Shell 0-day vulnerability

30.3.2022: Online důchodová kalkulačka
Do důchodu daleko, ale je dobré vědět co nás bude čekat a mít v dokumentech pořádek.