Přechod na Spring Boot 2

publikováno: 20.3.2018

Postupně jsem všude přešel na Spring Boot 2 a mám k tomu pár poznatků, o které bych se rád podělil (prvně - jak hodně bezbolestný proces to je záleží na tom, jaké knihovny používáte):

• nové interpretování Thymeleaf šablon (XHTML -> HTML), občas něco funguje malinko jinak
  • .html, .json, .xml apod. přípony se už neberou jako přípony, ale jakou součást URL
  • deprecated / chybějící třídy v low-level konfiguraci Tomcatu
  • deprecated klíče v application.properties (diky IntelliJ Idea, že je hlásí)
  • když se vrací Timestamp v JSONu, už to neni long, to se musí vynutit pomoci: @JsonFormat(shape = JsonFormat.Shape.NUMBER)
  • Spring Data JPA změny: findOne -> findById, delete -> deleteById
  • Actuator byl kompletně překopán
  • Pro aktivování Spring Security se musí nově přidat anotace @EnableWebSecurity
  • Spring Security už out-of-the-box nepodporuje hesla bez hashe (dá se to ale vyřešit)

Předchozí:
Java FX od Java 11