Spring Boot 2.3

publikováno: 17.6.2020

Nedávno vyšel Spring Boot 2.3. Přechod z 2.2 byl více-méně bezbolestný (nikoli úplně bezbolestný) a málem jsem si nevšimnul jedné podstatné změny: Změnila se kadence vydávání releasů. Mezi 2.1 a 2.2 uplynul rok. Mezi 2.2 a 2.3 uplynulo 6 měsíců a dle vyjádření lidí z Pivotalu tomu tak bude i nadále. Změna nemá nic společného se stejně dlouhým release cyklem v Java SE, ale s aktualizacemi Spring Data projektu, které si vyžádaly rychlejší vydávání nových verzí.

Spring Boot 2.3 Release Notes:

Btw. co mě při přechodu na 2.3 nejvíc zarazilo bylo to, že nově spring-boot-starter-web neobsahuje validation starter a bylo zapotřebí ho přidat. Je pravda, že u některých projektů není zapotřebí:

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

15.9.2021: PS5 (Playstation 5) rychlé dodání
Jestli chcete PS5 ...

15.9.2021: LTS verze Javy budou nově každé dva roky
Oracle se s vydáním Java 17 rozjel ... další LTS verze by měla být za dva roky, nikoli za tři jak to bylo mezi Java 11 až 17.

15.9.2021: Oracle JDK 17 je venku a je opět zdarma pro komerční použití
Oracle dokáže překvapit ...