!!! Od 1.6.2022 jsem zaměstnán na HPP. Kde? To tady nemůžu napsat (kvůli Compliance). Ale na mém Linkedin účtu (nick: Jirka Pinkas) to určitě najdete. 😁 V současnosti mám volných 10 dní, které mohu alokovat na školení 😊

Spring Boot 2.3 & Docker

publikováno: 30.1.2020

Ve Spring Boot 2.3 KONEČNĚ bude prvotřídní podpora pro Docker:

První novinkou je nový goal spring boot maven pluginu: "build-image", na první pohled si ale nejsem jistý jestli ho využiji, protože pro stejnou činnost již používám JIB nebo custom Dockerfile. 

 

Druhá novinka je ale o to zajímavější, konečně je totiž možné nativně vytvořit tzv. layered JAR. Když se provádí build image, tak se buildí všechny vrstvy od poslední změněné vrstvy. A pak se na registry posílají jednotlivé vrstvy. Když se celá aplikace zabalí do JAR souboru, tak tam je nejenom kód naší aplikace, ale i knihovny, které se ale moc často nemění a ideální by bylo, kdyby byly ve vyšší vrstvě tak, aby se nemusely neustále přenášet přes síť. Dříve se ručně rozbalil JAR soubor a správně se nastavilo pořadí vrstev. Příklad. Nebo to také umí JIB. Nyní je to ale výrazně jednodušší pro custom Dockerfile soubory.

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

25.12.2023: testcontainers pro lokální vývoj

25.12.2023: Kubernetes & Prometheus Documentary

9.8.2023: Rancher Desktop 2023