Spring Boot + GraalVM Native Image (experimental)

publikováno: 13.5.2020

Před pár dny vyšel tento článek:

A hned jsem byl natěšený! Spring Boot aplikace, která se nestartuje 1,5 vteřiny, ale 0,1 vteřiny a "žere" 30MB místo 300MB RAM! Po cca. hodině snažení se mi to podařilo rozchodit. Bohužel se jedná o experimentální hello world který jen-tak-tak funguje, ale i tak jsem natěšený až to bude ve finální podobě ke konci roku 2020 ve Spring Boot 2.3.

Pokud byste si to chtěli rozchodit u sebe, tak bych měl pár postřehů:

  • Vycházejte z projektu https://github.com/jonashackt/spring-boot-graalvm/
  • V článku je řada věcí "omáčka" okolo, to důležité je v projektu. Také pár důležitých postřehů v článku chybí (zejména excludování netty-transport-native-epoll a netty-codec-http2).
  • Netty server (reactive) fungoval, ale když jsem projekt postavil na Spring Web MVC (ne reactive), tak se mi nepodařilo rozchodit Tomcat.
  • Není zapotřebí HelloHandler a HelloRouter, stačí stará dobrá třída oanotovaná s anotací @RestController a metodou s anotací @GetMapping.

Následující:
Inside.Java
Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

21.6.2021: Spring Native 0.10.0

18.6.2021: Covid 19 & školení v roce 2021
Do 1.7.2021 jsou všechny školení online. Od 1.7.2021 jsou školení možné jak "klasickým" způsobem, tak online

12.6.2021: Jackson Afterburner -> Blackbird