Spring Boot + GraalVM Native Image (experimental)

publikováno: 13.5.2020

Před pár dny vyšel tento článek:

A hned jsem byl natěšený! Spring Boot aplikace, která se nestartuje 1,5 vteřiny, ale 0,1 vteřiny a "žere" 30MB místo 300MB RAM! Po cca. hodině snažení se mi to podařilo rozchodit. Bohužel se jedná o experimentální hello world který jen-tak-tak funguje, ale i tak jsem natěšený až to bude ve finální podobě ke konci roku 2020 ve Spring Boot 2.3.

Pokud byste si to chtěli rozchodit u sebe, tak bych měl pár postřehů:

  • Vycházejte z projektu https://github.com/jonashackt/spring-boot-graalvm/
  • V článku je řada věcí "omáčka" okolo, to důležité je v projektu. Také pár důležitých postřehů v článku chybí (zejména excludování netty-transport-native-epoll a netty-codec-http2).
  • Netty server (reactive) fungoval, ale když jsem projekt postavil na Spring Web MVC (ne reactive), tak se mi nepodařilo rozchodit Tomcat.
  • Není zapotřebí HelloHandler a HelloRouter, stačí stará dobrá třída oanotovaná s anotací @RestController a metodou s anotací @GetMapping.

Následující:
Inside.Java
Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

24.9.2021: Java 17

15.9.2021: PS5 (Playstation 5) rychlé dodání
Jestli chcete PS5 ...

15.9.2021: LTS verze Javy budou nově každé dva roky
Oracle se s vydáním Java 17 rozjel ... další LTS verze by měla být za dva roky, nikoli za tři jak to bylo mezi Java 11 až 17.