!!! Od 1.6.2022 nastupuji do Komerční banky tvořit novou digitální banku. Školení se nechci úplně vzdávat, v současnosti přemýšlím nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit. Pokud by mi někdo se školeními chtěl pomoci, tak se mi ozvěte. Na JavaDays opět budu, to si nenechám ujít :-) Teď budu mít v KB hodně práce než si všechno sedne, ale jakmile to nastane, tak hned budu přemýšlet nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit, protože je hromada lidí, které bych opět strašně moc rád viděl a považuji je za přátele. Časem (nejspíš v příštích pár měsících) vytvořím nový blog na separátní doméně a novinky Java a SQL školení dále rozšiřovat nebudu. Pokud se něco změní, tak to dám včas vědět zde na webu a na blogu. !!!

Spring Boot + GraalVM Native Image (experimental)

publikováno: 13.5.2020

Před pár dny vyšel tento článek:

A hned jsem byl natěšený! Spring Boot aplikace, která se nestartuje 1,5 vteřiny, ale 0,1 vteřiny a "žere" 30MB místo 300MB RAM! Po cca. hodině snažení se mi to podařilo rozchodit. Bohužel se jedná o experimentální hello world který jen-tak-tak funguje, ale i tak jsem natěšený až to bude ve finální podobě ke konci roku 2020 ve Spring Boot 2.3.

Pokud byste si to chtěli rozchodit u sebe, tak bych měl pár postřehů:

  • Vycházejte z projektu https://github.com/jonashackt/spring-boot-graalvm/
  • V článku je řada věcí "omáčka" okolo, to důležité je v projektu. Také pár důležitých postřehů v článku chybí (zejména excludování netty-transport-native-epoll a netty-codec-http2).
  • Netty server (reactive) fungoval, ale když jsem projekt postavil na Spring Web MVC (ne reactive), tak se mi nepodařilo rozchodit Tomcat.
  • Není zapotřebí HelloHandler a HelloRouter, stačí stará dobrá třída oanotovaná s anotací @RestController a metodou s anotací @GetMapping.

Následující:
Inside.Java
Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

16.4.2022: Docker Desktop & High CPU usage

5.4.2022: Spring4Shell 0-day vulnerability

30.3.2022: Online důchodová kalkulačka
Do důchodu daleko, ale je dobré vědět co nás bude čekat a mít v dokumentech pořádek.