!!! Od 1.6.2022 jsem zaměstnán na HPP. Kde? To tady nemůžu napsat (kvůli Compliance). Ale na mém Linkedin účtu (nick: Jirka Pinkas) to určitě najdete. 😁 V současnosti mám volných 10 dní, které mohu alokovat na školení 😊

Spring Data REST + Entity Graph

publikováno: 11.6.2020

V jednom projektu hodně používám Spring Data REST (generuje se tím APIčko pro číselníky). Tento přístup je na jednu stranu super, protože se vygeneruje celé RESTové APIčko prakticky zadarmo, ale je to docela omezené (i když ... když se chce, tak (téměř) všechno jde) :-)

Největší problém na který jsem narazil bylo, že Spring Data REST dokáže vygeneroval milión SELECTů (btw. opravdu doporučuji mít nastavené logování SELECTů při vývoji). To se dá ovlivnit pomocí EntityGraph a tímto způsobem se dá joinovat X tabulek (samozřejmě pozor na to, aby to byly pouze ManyToOne nebo OneToOne vazby, jinak vytvoříte monstrózní matici):

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

25.12.2023: testcontainers pro lokální vývoj

25.12.2023: Kubernetes & Prometheus Documentary

9.8.2023: Rancher Desktop 2023