!!! Od 1.6.2022 nastupuji do Komerční banky tvořit novou digitální banku. Školení se nechci úplně vzdávat, v současnosti přemýšlím nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit. Pokud by mi někdo se školeními chtěl pomoci, tak se mi ozvěte. Na JavaDays opět budu, to si nenechám ujít :-) Teď budu mít v KB hodně práce než si všechno sedne, ale jakmile to nastane, tak hned budu přemýšlet nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit, protože je hromada lidí, které bych opět strašně moc rád viděl a považuji je za přátele. Časem (nejspíš v příštích pár měsících) vytvořím nový blog na separátní doméně a novinky Java a SQL školení dále rozšiřovat nebudu. Pokud se něco změní, tak to dám včas vědět zde na webu a na blogu. !!!

Spring Framework 6 a Spring Boot 3 bude vyžadovat Java 17 a Jakarta EE 9!

publikováno: 8.9.2021

Spring Framework 6 a Spring Boot 3 bude vyžadovat minimálně Java 17 a Jakarta EE 9!

  • Pokud Vám aplikace běží na Java 11 (a máte aktualizované knihovny), tak na Java 17 s největší pravděpodobností bude fungovat také.
  • S Jakarta EE 9 to je trošku komplikovanější, protože se zde přechází z javax namespace do jakarta namespace, což bude znamenat změny ve Vašem kódu (týká se to Servlet API, JPA, Bean Validation atd.)
  • Spring Framework 6 a Spring Boot 3 by měly být koncem roku 2022 (osobně jsem doufal v dřívější release).

Zdroj: https://spring.io/blog/2021/09/02/a-java-17-and-jakarta-ee-9-baseline-for-spring-framework-6

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

6.6.2022: JFR (Java Flight Recorder) & Java 17

16.4.2022: Docker Desktop & High CPU usage

5.4.2022: Spring4Shell 0-day vulnerability