!!! Od 1.6.2022 nastupuji do Komerční banky tvořit novou digitální banku. Školení se nechci úplně vzdávat, v současnosti přemýšlím nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit. Pokud by mi někdo se školeními chtěl pomoci, tak se mi ozvěte. Na JavaDays opět budu, to si nenechám ujít :-) Teď budu mít v KB hodně práce než si všechno sedne, ale jakmile to nastane, tak hned budu přemýšlet nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit, protože je hromada lidí, které bych opět strašně moc rád viděl a považuji je za přátele. Časem (nejspíš v příštích pár měsících) vytvořím nový blog na separátní doméně a novinky Java a SQL školení dále rozšiřovat nebudu. Pokud se něco změní, tak to dám včas vědět zde na webu a na blogu. !!!

Ve Spring Boot 2.4 se změní processing config. souborů

publikováno: 17.8.2020

Docela naprd "breaking change" :-(

Tentokrát se mě to asi týkat nebude, ale ještě si pamatuji jak změnili chování spring.config.location. Dřív (Spring Boot 1) se to používalo k merge properties co se nacházejí v application.properties a properties, nacházejících se v souboru, který je odkazován pomocí spring.config.location. Od Spring Boot 2 to nahrazuje nastavení definované v application.properties (čili to nedělá merge properties z více souborů) a ke stejné funkcionalitě je spring.config.additional-location. Tohle nastavení jsem používal na produkci (kterou to najednou rozbilo) a chvíli mi trvalo než jsem vyzjistil v čem je vlastně problém. Takže z dalších změn v načítání properties jsem hrozně "nadšený".

Předchozí:
Různé typy testů
Následující:
Java Version Almanac
Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

6.6.2022: JFR (Java Flight Recorder) & Java 17

16.4.2022: Docker Desktop & High CPU usage

5.4.2022: Spring4Shell 0-day vulnerability