Ve Spring Boot 2.4 se změní processing config. souborů

publikováno: 17.8.2020

Docela naprd "breaking change" :-(

Tentokrát se mě to asi týkat nebude, ale ještě si pamatuji jak změnili chování spring.config.location. Dřív (Spring Boot 1) se to používalo k merge properties co se nacházejí v application.properties a properties, nacházejících se v souboru, který je odkazován pomocí spring.config.location. Od Spring Boot 2 to nahrazuje nastavení definované v application.properties (čili to nedělá merge properties z více souborů) a ke stejné funkcionalitě je spring.config.additional-location. Tohle nastavení jsem používal na produkci (kterou to najednou rozbilo) a chvíli mi trvalo než jsem vyzjistil v čem je vlastně problém. Takže z dalších změn v načítání properties jsem hrozně "nadšený".

Předchozí:
Různé typy testů