!!! Od 1.6.2022 jsem zaměstnán na HPP. Kde? To tady nemůžu napsat (kvůli Compliance). Ale na mém Linkedin účtu to určitě najdete. Do konce roku 2022 mám ještě volných 5 dnů, které mohu alokovat na školení. Pokud máte zájem o firemní školení, tak se mi určitě ozvěte. Dále v brzké době vypíšu pár veřejných školení na rok 2023 (asi to bude Kafka, event-driven microservices, a Spring Native). Také jsem upravil nabídku školení tak, abych jich pár mohl uskutečnit i když mám full-time job. !!!

Ve Spring Boot 2.4 se změní processing config. souborů

publikováno: 17.8.2020

Docela naprd "breaking change" :-(

Tentokrát se mě to asi týkat nebude, ale ještě si pamatuji jak změnili chování spring.config.location. Dřív (Spring Boot 1) se to používalo k merge properties co se nacházejí v application.properties a properties, nacházejících se v souboru, který je odkazován pomocí spring.config.location. Od Spring Boot 2 to nahrazuje nastavení definované v application.properties (čili to nedělá merge properties z více souborů) a ke stejné funkcionalitě je spring.config.additional-location. Tohle nastavení jsem používal na produkci (kterou to najednou rozbilo) a chvíli mi trvalo než jsem vyzjistil v čem je vlastně problém. Takže z dalších změn v načítání properties jsem hrozně "nadšený".

Předchozí:
Různé typy testů
Následující:
Java Version Almanac
Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

5.9.2022: How the Internet Happened

25.8.2022: Inflace a jiné nepříjemnosti

23.8.2022: Back In Business (částečně)
Konečně mám od Compliance Korporátu schválené, že mohu provádět svoje školení.