!!! Od 1.6.2022 jsem zaměstnán na HPP. Kde? To tady nemůžu napsat (kvůli Compliance). Ale na mém Linkedin účtu to určitě najdete. Do konce roku 2022 mám ještě volných 5 dnů, které mohu alokovat na školení. Pokud máte zájem o firemní školení, tak se mi určitě ozvěte. Dále v brzké době vypíšu pár veřejných školení na rok 2023 (asi to bude Kafka, event-driven microservices, a Spring Native). Také jsem upravil nabídku školení tak, abych jich pár mohl uskutečnit i když mám full-time job. !!!

Visual Studio Code & Docker

publikováno: 25.1.2020

Kluci z PragoData a.s. mě na školení Dockeru pěkně vyškolili :-) Obvykle jsem velice opatrný ohledně všeho co pochází z dílny Microsoftu, ale zrovna Visual Studio Code je jeden z velice povedených projektů. Na editaci Dockerfile a docker-compose.yml obvykle používám IntelliJ Idea, ale poté co kluci nainstalovali Docker plugin do Visual Studio Code, tak jsem byl opravdu hodně překvapený. V Dockerfile totiž napovídá názvy images a jejich tagů (což mi v IntelliJ Idea moc a moc chybí). Také ten plugin podporuje zobrazování images v registrech. Jinak z větší části umí to samé jako IntelliJ Idea, jenom je všechno rychlejší. :-) Tak to vypadá, že pro práci s Dockerem dám Idee v současnosti kopačky. :-)

Tímto bych chtěl poslat pozdrav do PragoData v Novém Boru a těším se až se zase někdy uvidíme ;-)

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

5.9.2022: How the Internet Happened

25.8.2022: Inflace a jiné nepříjemnosti

23.8.2022: Back In Business (částečně)
Konečně mám od Compliance Korporátu schválené, že mohu provádět svoje školení.