!!! Od 1.6.2022 nastupuji do Komerční banky tvořit novou digitální banku. Školení se nechci úplně vzdávat, v současnosti přemýšlím nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit. Pokud by mi někdo se školeními chtěl pomoci, tak se mi ozvěte. Na JavaDays opět budu, to si nenechám ujít :-) Teď budu mít v KB hodně práce než si všechno sedne, ale jakmile to nastane, tak hned budu přemýšlet nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit, protože je hromada lidí, které bych opět strašně moc rád viděl a považuji je za přátele. Časem (nejspíš v příštích pár měsících) vytvořím nový blog na separátní doméně a novinky Java a SQL školení dále rozšiřovat nebudu. Pokud se něco změní, tak to dám včas vědět zde na webu a na blogu. !!!

Visual Studio Code & Docker

publikováno: 25.1.2020

Kluci z PragoData a.s. mě na školení Dockeru pěkně vyškolili :-) Obvykle jsem velice opatrný ohledně všeho co pochází z dílny Microsoftu, ale zrovna Visual Studio Code je jeden z velice povedených projektů. Na editaci Dockerfile a docker-compose.yml obvykle používám IntelliJ Idea, ale poté co kluci nainstalovali Docker plugin do Visual Studio Code, tak jsem byl opravdu hodně překvapený. V Dockerfile totiž napovídá názvy images a jejich tagů (což mi v IntelliJ Idea moc a moc chybí). Také ten plugin podporuje zobrazování images v registrech. Jinak z větší části umí to samé jako IntelliJ Idea, jenom je všechno rychlejší. :-) Tak to vypadá, že pro práci s Dockerem dám Idee v současnosti kopačky. :-)

Tímto bych chtěl poslat pozdrav do PragoData v Novém Boru a těším se až se zase někdy uvidíme ;-)

Reference

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon
David

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír


Novinky

6.6.2022: JFR (Java Flight Recorder) & Java 17

16.4.2022: Docker Desktop & High CPU usage

5.4.2022: Spring4Shell 0-day vulnerability