WSL 2 (Ubuntu) tipy a triky

publikováno: 17.12.2020

Právě přecházím z CMDER na WSL 2 (Ubuntu) a chtěl bych se podělit o pár triků (kdyžtak časem budu tento list aktualizovat):

• Aby se v Total Commanderu spustilo Ubuntu v aktuálním adresáři, tak se napíše "ubuntu run"
  • Abych si to zjednodušil a nemusel to neustále psát, tak jsem vytvořil soubor "u.cmd", do kterého jsem tento příkaz napsal (bez uvozovek), cestu do adresáře kde se nachází jsem dal do Windows Path a tak jenom napíšu "u" a ENTER a spustí se "ubuntu run"
  • Když se otevře terminál, tak se zobrazí celá cesta k aktuálnímu adresáři (a ta je velice často zbytečně dlouhá). To se dá změnit tím, že se v souboru ~/.bashrc najde "\w" a nahradí se "\W" a bude se zobrazovat pouze název aktuálního adresáře, nikoli celá cesta:
  • Pro nainstalování Javy a Mavenu / Gradle je nejlepší použít SDKMAN!
  • U Dockeru abyste nemuseli psát "sudo docker", tak proveďte:
  • Vytvořil jsem ~/.m2/settings.xml a nastavil jsem umístění localRepository na adresář ve Windows (v mém případě "/mnt/c/Users/jirka/.m2/repository") aby to bylo na jednom místě
  • Trochu mě překvapilo, že když jsem zavolal "code ." pro otevření VS Code, tak se automaticky bez jakéhokoli ptaní nainstaloval VS Code server do Ubuntu a pak se normálně otevřelo VS Code ve Windows.