Zrychlení Jetty

publikováno: 15.6.2014

Pokud používáte Jetty (web. kontejner jako Apache Tomcat) pro vývoj Spring aplikací, pak si můžete všimnout, že start Jetty se na Java EE 6 web. aplikaci se Springem výrazně zpomalil. Tento problém můžete vyřešit buď rychlejším počítačem :-), nebo optimalizací nastavení. Jetty provádí scanning všech tříd v classpath, protože najde implementaci ServletContainerInitializer. Pokud tento mechanismus nepoužíváte, pak přidejte do konfigurace Jetty v pom.xml:

<plugin>
  <groupId>org.eclipse.jetty</groupId>
  <artifactId>jetty-maven-plugin</artifactId>
  <version>${jetty.version}</version>
  <configuration>
    <contextXml>${basedir}/src/main/webapp/WEB-INF/jetty-context.xml</contextXml>
  </configuration>
</plugin>

A vytvořte soubor src/main/webapp/WEB-INF/jetty-context.xml:

<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1"?>
<!DOCTYPE Configure PUBLIC "-//Mort Bay Consulting//DTD Configure//EN"
"http://www.eclipse.org/jetty/configure.dtd">

<Configure class="org.eclipse.jetty.webapp.WebAppContext">