Bilance Java školení 2014

publikováno: 2.1.2015

Letos opět budu pokračovat v tradici bilancování a toho, co nás čeká a nemine ... :-) Btw bilance roku 2013 je zde.

Nejprve co se mi povedlo z mých předsevzetí:

• Aktualizace školení - Java 8, Spring 4 & Java Config, JPA 2.1, JSF 2.2 ... bylo toho hodně
  • Získání dalšího certifikátu - Do sbírky jsem si přidal Vaadin 7 Certified Developer

Co se mi nepovedlo:

• Recenze knih o Javě :-( ... nevím, jestli se mi to letos povede, protože celkově se rád věnuji novým tématům a v českých knihách o Javě to moc o nových tématech není.
  • Školící prostory, které jsem koncem roku 2013 zabydlel, jsem se po roce fungování rozhodl opustit (během celoročního provozu se postupně objevily nevýhody stávajících prostor). Zatím nemám sebemenší tušení kde se budou veřejná školení v roce 2015 konat, aktuálně hledám nové prostory.
  • Úspěšně dokončit indiegogo kampaň na financování vytvoření JSF & Primefaces video tutoriálu. Časem se ale k jeho vytvoření určitě dostanu. Jsem ale rád, že jsem si croudfunging vyzkoušel.

Co se mi povedlo neplánovaně:

• V březnu / dubnu 2014 jsem měl trochu volného času a toho jsem využil při tvorbě topjavablogs webu a video tutoriálu o jeho tvorbě. Postupně jsem tento web během roku výrazně vylepšil a troufám si říci, že se stal velice užitečným.
  • Na YouTube kanálu mám přes 3300 odběratelů a přes milion zhlédnutí.
  • Předělal jsem na javavids redakční systém, nový je postavený na JSF 2.2 a PrimeFaces. Tento projekt jsem právě uveřejnil pod open-source licencí na svém GitHub účtu.
  • Konečně jsem se dokopal předělat můj website monitoring software, který byl mým prvním open-source projektem (začal jsem ho dělat koncem roku 2011 ještě na sourceforge.net). Tento projekt jsem také právě uveřejnil pod open-source licencí na svém GitHub účtu.
  • Nové logo :-)

Plány pro rok 2015:

• JSF & Primefaces video tutoriál na javavids
  • Vylepšit topjavablogs ... v současnosti jsem s webem celkem spokojený, ale všechno se dá zlepšit
  • Vylepšit website monitoring ... do verze 2.0 se zdaleka všechno nevešlo
  • Předělat infrastrukturu, na které běží weby Java a SQL školení ... tohle je něco, co zákazníci neocení protože se o tom ani nedozví, ale je to velice důležité pro další rozvoj.